Ako sme začali

Tradícia výroby vína sa dedila v rodine Macik z generácie na generáciu. Po rokoch pôsobenia vo vinárstve, sme sa rozhodli založiť vlastnú súkromnú spoločnosť v srdci Vinohradníckej oblasti Tokaj. V roku 1995 v Malej Tŕni sme začali budovať vinárstvo, obhospodarovať a obnovovať vinohrady.

Vášeň

Víno bolo vždy niečo viac v rodine Macik. Nielen tradícia sa dedila, ale aj vášeň pre víno. Práva tá nás poháňa stále vpred.

Remeslo

Vinohradníctvo a vinárstvo sa u nás dedí už 4. generácie. Je to tvrdé remeslo, ktoré vyžaduje mnoho skúsenosti prameniacich z tradície. Trpezlivosť a odhodlanie, sú nevyhnutné pri tejto práci. Je to celoživotné poslanie, ktoré sa odovzdá ďalej.

TOKAJ MACIK WINERY

S rešpektom k tradícií a histórií udržiavame výrobu klasických tokajských vín, no zároveň vytvárame inovácie v podobe moderných produktov.

História

Korene vinárstva rodiny Macikovcov však siahajú až 20-tých rokov 20-tého storočia do Východoslovenskej vinohradníckej oblasti.  Skoro 100 ročná vinárska tradícia v rodine sa udržiava už po 4 generácie. Jaroslav Macik st. ako tretia generácia získal skúsenosti v rodinnom vinohrade,   vo svojom rodnom kraji, v Choňkovciach. Od 80-tých rokov je Tokaj novým domovom jeho a zároveň aj jeho rodiny.

ÚSPECHY

Dnes rodina Macikovcov patrí medzi elitné vinárstva čom svedčí mnoho medailí na domácich a medzinárodných súťažiach vína.

Rodinnú firmu ocenila aj odborná verejnosť, kde získali 3x titul Vinárstvo roka 2009, 2010 a 2011 v Slovenskej republike a 4x Víno roka 2012, 2014, 2015 a 2016 medzi tokajskými vínami.

Máte 18 alebo viac rokov? Are you 18 years or older?

Odkliknite ak máte viac ako 18 rokov. Check if you are 18 yrs or older.